Кредитний брокер: хто це і чим він може допомогти?
Кредитний брокер - хто це такий? Які підводні камені в співпраці з ним, та в чому можна виграти, якщо скористатися допомогою гарного кредитного брокера?
Хто такий кредитний брокер?
Кредитний брокер - фахівець, що є посередником між позичальником і кредитором. Він також взаємодіє зі страховими компаніями, приватними інвесторами, автосалонами та різними фінансовими організаціями. Часто його називають третьою стороною або проміжною ланкою процедури кредитування.
Його головна мета - допомогти позичальнику отримати кредит на вигідних умовах, і, в той же час, знайти клієнта для фінансової організації.
За свою роботу отримує комісію - відсоток від суми кредиту.
Що потрібно знати про кредитних брокерів: види, функції
В Україні кредитні брокери діляться і працюють виходячи зі своєї спеціалізації. Виділяють брокерів, що працюють в сфері:
- іпотечного, авто-кредитування і лізингу - пропонують клієнту варіанти нерухомості, автомобілів виходячи з його побажань і супроводжує угоду до її оформлення;
- фінансової допомоги юридичним особам та бізнесу - пошук вигідних кредитів для розвитку бізнесу;
- споживчих, банківських і онлайн кредитів - співпраця з банками і МФО для підбору найбільш вигідного для позичальників, кредиту.
Особливості роботи з кредитним брокером
Фахівці і позичальники виділяють наступні переваги роботи з кредитним брокером:
- можливість мати помічника-професіонала, що знає все про банківські і онлайн кредити;
- збільшення шансів отримати кредит за рахунок правильного оформлення заявки, та як внаслідку - підвищення кредитного скорингу;
- вибір найвигіднішого варіанту кредиту для конкретного випадку;
- економія особистого часу за рахунок делегування пошуку кращого варіанту кредитування ;
- кредитний брокер завжди представляє інтереси клієнта перед фінансовою організацією;
- у клієнта є шанс отримати персональні умови кредитування за рахунок тісної співпраці брокера з фінансовими організаціями.
Однак, щоб скористатися всіма перевагами співпраці з кредитним брокером, і не потрапити в боргову яму, важливо знати, і про зворотній бік роботи з ними - недобросовісне брокерство.
Недобросовісне брокерство
Недобросовісне брокерство - використання брокером своїх повноважень для введення позичальника або фінансову організацію в оману, з метою отримання особистої вигоди.
Наприклад:
- брокер може спробувати скористатися підробленими документами, щоб отримати вигіднішіі умови по кредиту;
- замовчування перед позичальником додаткових умов кредитування, суми винагороди за оформлення кредиту, введення в оману, тощо;
- домовленості з оцінювачем для збільшення суми заставного майна позичальника.
Навіть те, що особисті дані позичальника потраплять в розпорядження такого брокера - вже може призвести до неприємних наслідків.
Як перевірити чесність кредитного брокера?
Кредитний брокер і організація, в якій він працює, повинні:
- мати офіційну реєстрацію юр. особи і ліцензію;
- юридичну адресу і телефон;
Хороший кредитний брокер ніколи не буде обіцяти кредит під 0%, не буде вимагати передплату і не стане пропонувати "чорні схеми" отримання кредиту.
Зазвичай, комісія кредитного брокера за оформлення кредиту становить до 10% від суми кредиту. Ця сума залежить від:
- кількості і складності вимог позичальника;
- кредитної історії позичальника;
- кваліфікації самого брокера.
Якщо ви хочете заручитися підтримкою професіонала, але не хочете витрачатися, то спробуйте звернутися до починаючого або кредитного брокера з невеликим досвідом роботи. Такі фахівці можуть навіть запропонувати свої послуги безкоштовно, однак, враховуйте, що швидко підібрати кращу для вас пропозицію, вони не зможуть.
Оформити кредит