Скільки коштує відкрити кав'ярню в Україні
Чи варто відкривати кав'ярню в Україні і скільки це буде коштувати? Що потрібно знати, перед тим, як її відкривати? Де взяти гроші на відкриття такого бізнесу? Відповіді на ці та інші важливі питання, які допоможуть підприємцям правильно підійти до питання відкриття своєї справи.
Що потрібно знати до відкриття кав'ярні?
Відкриття кав'ярні - крок відповідальний. Тому, кожного, хто хоче почати кавовий бізнес долає ряд питань, починаючи з "яку кав'ярню відкривати?" і до "чи вигідно відкривати кав'ярню в Україні зараз, коли вони розташовані майже на кожному кроці?"
Ось ті питання, відповіді на які краще знати до відкриття своєї кав'ярні.
Які види кав'ярень бувають?
Кав'ярні бувають 2 видів:
- to-go - підійде невелике приміщення, яке можна поставити в будь-яке прохідне місце. За рахунок мобільності та невеликій площі, цей варіант обійдеться в близько 150 000 грн;
- з посадочними місцями - необхідно купувати або орендувати приміщення від 15 кв.м., купувати кавоварку, посуд, організовувати простір, де відвідувачі будуть проводити час. Мінімальна сума місячних необхідних витрат складе 12 000 - 40 000 грн, в залежності від площі приміщення.
Якщо немає можливості витрачати велику суму грошей, але відкрити кавовий бізнес хочеться, можна поставити і обслуговувати кавовий-автомат:
- покупка обійдеться в суму від 12 000 до 220 000 грн;
- оренда - від 1000 грн на місяць.
Цифри показують, що відкриття кав'ярні - доступний вид бізнесу, навіть якщо підприємець має невеликий стартовий капітал. Якщо ж коштів не вистачає, завжди можна оформити швидкий кредит і вирішити фінансові проблеми за кілька хвилин.
Скільки грошей приносить кав'ярня?
"Скільки грошей принесе кав'ярня?" - найправильніше питання, після визначення суми витрат на відкриття бізнесу. За статистикою, націнка на одній чашці кави становить від 30 до 300%. Така різниця обумовлена тим, що в кав'ярнях з посадочними місцями вартість кави вище, ніж в to-go.
Дохід буде коливатися від декількох сотень до тисяч гривень на день, залежно від:
- сезону,
- погоди,
- кількості робочих днів і найманих працівників, яким потрібно платити зарплату,
- місця розташування.
Чим більше буде ваш кавовий бізнес, тим більше доходу можна отримати, але і витрати на нього будуть вищі.
За статистикою, відкриття маленької кав'ярні окупається за рік, а велика кафе-кондитерська - до 5 років.
Які документи потрібні для відкриття кав'ярні в Україні?
Щоб відкрити кав'ярню в Україні, потрібні такі документи:
- реєстрація в податкових органах як ФОП;
- дозвіл з пожежної та санітарно-епідеміологічної служб;
- документи на підтвердження права власності або оренду приміщення;
- офіціанти та/або бариста повинні мати санітарні книжки з пройденим медичним оглядом.
Де краще відкривати кав'ярню?
Кав'ярню краще відкривати в місцях великої прохідності людей:
- парки;
- поблизу бізнес-центрів, ВНЗ, торгових центрів;
- метро та зупинки;
- ринки.
Важливо визначити заздалегідь, місце і конкурентів, які працюють в радіусі 2-3 кілометрів - їх ціни, асортимент. Від цього залежить величина доходу і термін окупності.
Чи вигідно відкривати кав'ярню в Україні?
Кав'ярень найрізноманітніших видів і форматів в Україні багато, тому, виникає закономірне питання - чи вигідно відкривати кав'ярню в Україні?
Варто розуміти, що в великих містах - висока конкуренція, а отже і високі ціни на оренду приміщення. Але в невеликих містах і навіть селах, люди теж люблять каву, а конкуренція місцями відсутня. Тому, якщо хочеться відкрити кав'ярню і є можливість зробити це в невеликому місті, варто почати звідти.
І для тих, хто хоче заробити в селі, є вихід - відкрити кавовий бізнес в своєму рідному селі, на радість селянам різного віку.
Оформити кредит